۱۳۸۹ بهمن ۳, یکشنبه

سفر با کاروان!

یک روش غیرجذاب برای مسافرت کردن آزاد استفاده از هتل و یا در انواع ارزان تر آن جاهایی با نام هایی از قبیل
Hostel, Motel, Guest house, Bed & Breakfast و غیره است.
در این روش شما باید قبل از وارد شدن به یک شهر مکان اقامت خود را رزرو کنید و یا حداقل اینکه از طریق اینترنت و کتاب های راهنمای مسافرت اطلاعاتی در مورد اماکن اقامت، شماره تلفن و قیمت آنها کسب کنید. اگر قصد رفتن به جاهای ارزانتر دارید، این کار ضرورتی دو چندان می یابد و بهتر است با مطالعه تجربیات توریست های قبلی از تمیز بودن و امنیت مکان اقامتی هم کسب اطلاع کرد که در سطح حداقل مورد انتظار باشد.
در این روش شما به هر کجا که می روید یک نگرانی مستتر برای اینکه آیا جایی برای استراحت خواهید داشت یا نه و اینکه چند دلار قرار است بابت آن تقدیم کنید، خواهید داشت. حداقل آن این است که کلی از وقتتان برای پیدا کردن جا تلف خواهد شد. مثلا ممکن است مجبور شوید تا نصفه شب دنبال جا بگردید و در آخر مجبور شوید به یک جای موقتی رفته و فردا صبح دوباره دنبال جای مناسب تر بیفتید تا ریال هایی که ذره ذره جمع کرده و تبدیل به دلارهای قلمبه قلمبه کرده اید را با حسرت رد نکنید برود!
اگرچه این جاهای ارزانتر اغلب پاتوق گردشگران آزاد و از این رو جذاب تر است اما روش جذاب تر داشتن میزبان و دوست محلی است که به مدد سایتهایی چون کوچسرفینگ بسیار آسان و لذت بخش گشته است.
روش جذابتر دیگر که مناسب برای سفرهای دو نفره است و اغلب برای سفرهای درون کشوری یا درون قاره ای(مثلا رفتن به چند کشور همسایه اروپایی) استفاده می شود، خودروی کاروان است که خوب یک جورهایی دل ما را با خود می برد که خانه ات را همیشه با خود حمل داشته باشی و در هر داهات و برزنی هم بتوانی توقف کنی.
شرکت هایی برای کرایه اینها هم وجود دارد اما از قیمت های آنها بی خبرم، هرچه باشد تجربه بی نظیری است و در کل یکسری محدودیت ها را از میان می برد و این فوق العاده است.
برای کاروان هایی که در پشت ماشین کشیده می شوند محدودیت های توقفی زیادی هست، اما برای ون های کمپینگ فکر نمی کنم محدودیت خاصی نسبت به اتوموبیل وجود داشته باشد.

یک محل مخصوص کمپینگ با امکانات مورد نیاز
یک محل کمپینگ دیگر
صورت هزینه محل کمپینگ، به روش پرداخت دقت کنید!

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر

برای نظر دادن در صورتی که از قبل شناسه ای در بلاگر ندارید، می توان با انتخاب گزینه نام/آدرس اینترنتی و وارد کردن نام خود، نظرتان را درج کنید.
توجــــــــــــه:
متأسفانه قسمت نظر دادن برای کاربران داخل ایران پالایش شده است! و کاری هم از دست ما بر نمی آید و تنها راه این است که تمهیداتی از طرف کاربران داخل ایران اندیشیده شود!