۱۳۹۵ آبان ۶, پنجشنبه

آیات عظام اینترنت و لب تاپ! را به چالش کشیدند!

در دو مطالب قبلی هم از رهنمودهای آیات عظام در خصوص فناوری اطلاعات و به خصوص صنعت نرم افزار و اینترنت نوشته بودم.
این بار باز هم به نقل قولهایی تکان دهنده از طرف ایشان در همان سایتهای خبری که در مطلب قبل اشاره شد برخوردم که واقعا متحول کننده هستند.
امیدوار شدم که به زودی نقل قولهایی راهگشا از آنان در صنعت فضانوردی، ماشین های خودران، زیست فناوری و مکانیک کوانتومی مدرن بشنویم.
 

نقل قول اول


آیت‌الله مکارم شیرازی:

🔹 موبایل و اینترنت نمی تواند جای کتاب را بگیرد

🔹 لب‌تاپ برای مطالعات عمیق، خسته‌کننده است

🔹 برخی خیال می‌کنند که موبایل و اینترنت می‌تواند جای کتاب را بگیرد اما نه دیروز، نه امروز و نه آینده هیچ چیز نمی‌تواند جای کتاب را بگیرد/ ایسنا
خلاصه ای از نکات
نکته: شاید حضرت آیت الله نکات را در حین خوش و بش با اطرافیانشان گفته اند، پس ابله ایسنا است که آنها را منتشر کرده.
حال اگر فرض کنیم ایشان نکات را به عنوان رهنمود گفته اند:
  1.  مبل هایی که پشت آن صاف هستند خوب است و بقیه به درد نمی خورند، چون من روی آنها راحت هستم. برخی گمان می کنند بقیه مبل ها هم به درد نشستن می خورند اما هیچگاه اینطور نخواهد بود.
  2. کفش های نعلین خوب هستند، چون من آنها را دوست دارم. برخی گمان می کنند به بقیه چیزها هم می توان کفش گفت اما آنها در گمراهی هستند.
  3. شیر دستشویی خانه ما پیچی است و هیچ چیز نمیتواند جای آن را بگیرد. برخی گمان می کنند شیرهای اهرمی می توانند جای آنها را بگیرند، اما هرگز و آنها در گمراهی هستند.
  4. من صبح ها که از خواب بلند می شوم یک لیوان شیرعسل می خورم. برخی گمان می کنند که به جای آن می توانند شیرموز یا آب پرتقال تازه بخورند، اما هیچ چیز نمی تواند جای شیرعسل را بگیرد.(قابل توجه ایسنا برای نقل کردن)

نقل قول دوم

مرجع تقلید شیعیان با طرح اینکه آیا نمی‌شود ایران یک اینترنت مستقل داشته باشد؟ گفت: دانشمندان در مسئله ارتباطات فکری به حال وضعیت اینترنت کشور کرده و اینترنت مستقلی داشته باشیم چرا وزیر ارتباطات اقدامی در این رابطه انجام نمی‌دهد؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله جعفر سبحانی عصر امروز در دیدار با سردار جلالی رئیس پدافند غیر عامل کشور با اشاره به آسیب‌های استفاده از اینترنت اظهار داشت: ورود اینترنت در ابتدا به عنوان آب زلال برای جامعه تبلیغ شد و به عنوان ابزار ارتباطات مطرح شد اما در حال حاضر شاهد تهدیدات جدی از جانب آن برای اقشار مختلف جامعه هستیم.
آیت الله سبحانی بیان کرد: در حال حاضر وسایل ابتذال در اختیار جوانان قرار گرفته است و این در حالی است که جوانان دوران جوانی را سپری می‌کنند و اگر این لوازم در اختیار آن‌ها قرار بگیرد به فساد کشیده می‌شوند.

وی با بیان اینکه آیا نمی‌شود ایران یک اینترنت مستقل داشته باشد، گفت: دانشمندان در مسئله ارتباطات فکری به حال وضعیت اینترنت کشور کرده و اینترنت مستقلی داشته باشیم چرا وزیر ارتباطات اقدامی در این رابطه انجام نمی‌دهد؟

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه دشمنان عقاید و افکار ما را بمباران می‌کنند و این مسئله سبب پاشیده شدن خانواده‌ها می‌شود، گفت: دشمن هر لحظه می‌تواند افکار وعقاید ما را تغییر دهد گاهی برخی می‌گویند در مقابل افکار و آراء نادرست می‌توان چیزهای خوبی در اینترنت قرار داد اما فاسد بر صالح غالب است و به دلیل قوی بودن غرایز، فساد بر جنبه‌های مثبت آن غلبه کند.

آیت الله سبحانی گفت: باید وابستگی خود را در استفاده از اینترنت از بین ببریم، در اکثر مسائل مانند موشک‌سازی استقلال پیدا کرده‌ایم در نتیجه باید در این زمینه نیز استقلال پیدا کنیم.

وی بیان کرد: همه باید همیشه برای نظام دعا کنند تا نظام اسلامی روز به روز پیشرفت کنند چرا که پای این نظام خون پاک ریخته شده است و نباید این خون‌ها از بین برود.
 
 

خلاصه ای از نکات معظم له:

  1. مردم عقل ندارند، ما باید برای آنها تصمیم بگیریم و چیزهایی که بد تشخیص میدهیم را حذف کنیم.
  2. رویایی در سر دارم که به جای اینترنت شبکه ای باشد فقط پر از چیزهایی که من دوست دارم و همه مجبور باشند فقط از آن استفاده کنند.
  3. می توان اینترنت را با صنعت موشک سازی مقایسه کرد! (تکان دهنده!)
  4. گفتنی است که اینکه می توان شبکه ای خارج از شبکه اینترنت داشت حاصل تفکرات ایشان در اوقات خاص است. ضمنا به ایشان توصیه می کنم درسهای دستور زبان کلاس پنجم را مروری کرده و در مورد "اسامی خاص" که یک مثال آن اینترنت است مطالعه نمایند.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر

برای نظر دادن در صورتی که از قبل شناسه ای در بلاگر ندارید، می توان با انتخاب گزینه نام/آدرس اینترنتی و وارد کردن نام خود، نظرتان را درج کنید.
توجــــــــــــه:
متأسفانه قسمت نظر دادن برای کاربران داخل ایران پالایش شده است! و کاری هم از دست ما بر نمی آید و تنها راه این است که تمهیداتی از طرف کاربران داخل ایران اندیشیده شود!